Nauka języka obcego to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Uczymy się w różnym wieku, z różnych względów i różnym skutkiem. Bywa, że brakuje nam motywacji. Czas również nie jest naszym sprzymierzeńcem. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na urozmaicenie sobie nauki języka obcego. Mogą też sprawdzić się w sytuacji, gdy po dłuższym okresie przerwy chcemy wrócić do nauki. Coś tam jeszcze pamiętamy ale jest to bliżej nieokreślone COŚ. Masz postanowienie, entuzjastycznie podchodzisz do kolejnej próby opanowania konkretnych umiejętności językowych. Oto kilka pomocnych wskazówek, które ułatwią cały proces nauki i sprawią, że będzie on przyjemniejszy.

Czytaj książki w oryginale

Wystarczy wybrać się do biblioteka i przejrzeć książki dostępne w języku, który zamierzamy udoskonalać. Warto zacząć od tytułu, który czytaliśmy już w naszym ojczystym języku. Będziemy wtedy mieć ogólne pojęcie o tym z czym mamy do czynienia. Możemy sięgnąć po klasykę lub gatunek, który najbardziej sobie cenimy. Przyjemne z pożytecznym.

Obejrzyj dobry film

Usiądź wygodnie na kanapie i włącz dobry film. Oczywiście z napisami w języku, którego chcesz się nauczyć lub który postanowiłeś sobie odświeżyć. Ten sposób sprawdza się w przypadku wielu osób. Ciekawa fabuła, możliwość poznania języka jakim posługują się bohaterowie w naturalnych sytuacjach, poznanie różnych aspektów społeczeństwa danego kraju. Wyszukaj filmów z danego kraju, które cieszą się dobrymi opiniami i w przyjemny sposób zanurz się w inną rzeczywistość.

Karteczki z przydatnymi zwrotami

Przygotuj kilka kolorowych karteczek ze zwrotami, które możesz użyć w codziennych sytuacjach w pracy lub życiu prywatnym. Przeanalizuj ostatnie kilka dni i przypomnij sobie jak wyglądała wymiana zdań z koleżanką z pracy, znajomym z osiedla czy kolegą ze szkoły. Następnie umieść je w miejsca, które często mijasz w ciągu dnia. Może to być lodówka, lusterko w łazience. Mijając je zerknij, powtórz w myślach a zobaczysz, że bez większego wysiłku opanujesz je bardzo szybko. Wtedy zastąp je kolejnymi. Wróć jednak do wcześniejszych i powtórz ten proces kilka razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *